Buďte jako bollywoodské hvězdy – vyzkoušejte vlasové olejování

Vlasové olejování je velice populární metodou péče o vlasy a pokožku hlavy. Trend se k nám dostal z Blízkého Východu a z Indie, kde si ženy vlasy olejují již po staletí. Mnoho vlasových maniaků je již obeznámeno o vlasovém olejování a metodu doporučují svým přátelům. Tato metoda péče o vlasy pomohla řadě lidí od problémů se svými vlasy a se svojí pokožkou hlavy.

hair-oil-optionsCo je to vlasové olejování?

Vlasové olejování probíhá tak, že se aplikuje olej na celou délku vlasů, na pokožku hlavy či pouze na konečky. Kam a jak si budete olej aplikovat záleží na vás. Metoda se doporučuje všem, bez rozdílu pohlaví a věku. Bude obnovovat suché, slabé, jemné a poškozené vlasy. Díky této péči budou vaše vlasy lesklé a zdravé. Dále bude styling daleko jednodušší a česání již nebude takový problém. Kožní buňky vaší pokožky budou lépe zásobeny kyslíkem, funkce mazových žláz bude normalizována a vlasové kořínky budou silnější.

Jak se můžete na vlasové olejování připravit?

Tato metoda vám vyčistí vlasy, zbaví je nadbytečného mazu a všech nečistot a zanechá za sebou vrstvu mastného filmu, který bude vlasy nadále chránit. Po dokončení si na vlasy aplikujte vlasovou masku či hydratující kondicionér.

Jaký olej se doporučuje pro vlasové olejování?

Výběr oleje závisí na vlasové porozitě, míře poškození a typu pokožky hlavy. Začněte s oleji, které máte v kuchyni. Skvělé jsou: slunečnicový olej, olivový olej a hroznový olej. Dále si můžete oleje zakoupit v lékárnách, prodejnách se zdravými potravinami a na internetu. Produkty se vyrovnávají i s profesionální a často drahou kosmetikou. Při výběru doporučujeme následující oleje: kukuřičný, kokosový, lněný, arganový, tamanu, mandlový, jojobový, avokádový, a makadamový. Nezapomínejte, že pokožka hlavy a vlasové konečky často vyžadují zcela odlišnou kosmetiku. Proč? Protože různé části vlasů mají často jinou porozitu a vyžadují tak jiný typ péče.

Jak často byste si měli vlasy olejovat?

Pokud máte vlasy viditelně poškozené a oslabené, olejujte je často. Jednou týdně by ale mělo stačit. Nezapomínejte, že časté olejování také vyžaduje časté mytí. Použitím silných šamponů si ničíte ochranou vrstvu vlasů a způsobuje nadměrnou sekreci mazu. Důležitá je také doba po kterou necháte produkt na vlasech působit. Léčba může dodat dostatečné výsledky i v případě, že necháte olej působit jen několik hodin. Nejlepší výsledky jsou ale pozorovány tehdy, když necháte olej působit celou noc. Kolik oleje byste si měli na vlasy aplikovat? To záleží na jejich délce a hustotě. Někomu stačí dvě kapky a někomu dvě polévkové lžíce.

Metody vlasového olejování. S jakými z nich jste již obeznámeni?

Existuje celá řada metod péče o vlasy. Nejpopulárnějšími jsou: suché olejování, vlhké olejování, sprejování, aplikace s kondicionérem a vlasové olejování v míse. Suché olejování je přesně to, co byste čekali – olej si aplikujete na suché a nemyté vlasy. Naneštěstí ale může maz a znečištění vlasů omezit jejich schopnost absorbovat živiny. Proto byste měli vyzkoušet vlhké olejování. Namočte si vlasy a poté aplikujte sérum či olej. Po asi hodině si vlasy vymyjte šamponem a teplou vodou.

Zkuste místo vody používat sprej. Klidně i ten, který si uděláte doma. Můžete si v lékárně zakoupit další hydratující složky, jako například kyselinu hyaluronovou, proteiny či výtažek z aloe. Na čem je založena metoda využívající kondicionér? Inu, stačí pouze přidat pár kapek oleje do kondicionéru a normálně jej aplikovat. Jeho účinek bude díky oleji zefektivněn. Vyberte si kondicionér bez silikonů, parafinů a dalších nevhodných složek. Nejdříve si na vlhké vlasy aplikujte kondicionér a poté olej. Po asi hodině si vlasy umyjte a osušte.

Nejlépe uděláte, když si budete na vlasy aplikovat vámi vytvořenou kosmetiku. Stačí smíchat olej, vlasový kondicionér, vlasovou masku a vodu (místo vody můžete použít šťávu z aloe). Směs nalijte do lahvičky s atomizérem a užívejte podle potřeby. Poslední metoda zahrnuje máčení vlasů v míse s vodou. Mokré vlasy poté přikryjte ručníkem po dobu alespoň dvou hodin.